laryngolodzy.info

Laryngologia - artykuły

Chyba najbardziej znanym migdałkiem jest migdałek gardłowy, czyli tak zwany trzeci migdałek, który uprzykrza życie dzieciom i ich rodzicom. Ten jednak zanika u przeważającej większości osób w okresie dorastania. Tymczasem problemy z migdałkami nie ustają i nie są wcale rzadkie wśród dorosłych. Jak sobie z nimi radzić - opowie specjalista laryngolog, dr n. med. Krzysztof Cecherz.
Zmienna pogoda, przeplatające się ze sobą dni ciepłe i chłodne, sprzyjają zapaleniom zatok, które nieleczone mogą stać się bardzo uciążliwą dolegliwością. Bądźmy więc czujni i nie bagatelizujmy niepokojących objawów.
Przedwiośnie to sezon szczególnie trudny dla organizmu. Zmieniająca się pogoda, przeplatające się ze sobą dni ciepłe i chłodne, sprzyjają zapaleniom zatok, które nieleczone mogą stać się bardzo uciążliwą dolegliwością. Warto być czujnym i nie bagatelizować niepokojących objawów.
W samej tylko Europie na postępującą utratę słuchu cierpi ponad 80 milionów ludzi. W ramach unijnego projektu badacze opracowują regeneracyjne implanty ślimakowe (CI), które mają zapobiegać dalszej degeneracji i poprawić jakość słyszenia.
Ponad jedna czwarta aktywnych zawodowo Polaków cierpi z powodu schorzeń laryngologicznych, jednak co trzecia osoba nie stosuje żadnych metod leczenia.
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności